Seo uyumlu site yapmak

Seo uyumlu site yapmak. Seo uyumlu site yapmak işlek bir caddede dükkan açmak gibidir hiç kimse emeğinin boşa gitmesini istemez ancak sitesinin seo uyumu yoksa ne kadar güzel içerik eklerse eklesin istediği potansiyele ulaşamaz ve istediği potansiyele ulaşamazsa hedeflerine varamaz.

Seo uyumlu site nasıl yapılır ?

Seo uyumlu sitenin nasıl yapılacağını adım adım anlatacağım sizlere sunduğum adımları tek tek uygularsanız başarı oranınızın arttığını 12 yıllık tecrübeme dayanarak başarmış olacaksınız. Ben bir web tasarımcı olarak 100’den fazla müşteriye ulaşmamın sırrı yaptığım kurumsal ve bireysel internet sitelerinde seo uyumuna dikkat etmemden kaynaklanmaktadır. Bu sayede müşterilerim istediği kelimelerde üst sıralara çıkmayı başararak mutlu müşteri portföyümü yakaladım ve her zaman bir müşteri 10 müşteri getirir politikasından yararlandım. Aynı zamanda seo uyumlu tasarladığım kurumsal sitelerin tıklanma oranlarını artırdığım için kendi reklamımı da yapmış oldum.

Olayın mantığını ve getirisini anladığınıza göre adım adım sitemizi oluşturalım.

Seo uyumlu site yapmak için birinci adım

Öncelikle alan adımızı ve düzgün bir hosting firmasından web barındırma hizmetimizi aldık. Hızlı bir web barıdırma aldığımıza dikkat edelim çünkü sitenizin hızı seo için önemli etkenlerden biri.

Seo uyumlu site yapmak için ikinci adım

Alan adımızı ve barındırma alanı (web hosting) hizmetini satın aldıktan sonra mutlaka SSl sertifikanızı alın ve sitenizin uzantısını https:// haline getirin. Https:// 2017 yılından sonra Seo için öncelik haline geldi. Bu işlemden sonra Web sitemizi mümkünse eğer wordpress alt yapısı ile kuralım ve alan adımız ile alakalı bir başlık ile başlayalım.

Örneğin : enesgul.com.tr alan adım ve site başlığım Enes Gül
Google botları bu uyuma dikkat ediyor.

Seo uyumlu site yapmak için üçüncü adım

Web sitemize bir içerik ekleyeceğiz ve bu eklediğimiz içeriğin üst sıralarda çıkmasını istiyoruz bunun için adım adım gidelim çünkü listenin en önemli maddesi !

Örneğin ” Seo uyumlu site yapmak ” konulu bir başlık attık ve konumuzu anlatmaya başladık ilk dikkat etmemiz gereken siteniz wordpresste olsa kullandığınız tema ya da seo metasında olmayabilir … Bu yüzden belirlediğiniz ana başlık yani anahtar kelimeniz;

  • Sitenizin title başlığında
  • H1 ana başlığında
  • Url uzantısında (Örn: enesgul.com.tr/seo-uyumlu-site)
  • Meta açıklamasında ( description ) bölümü
  • Anahtar kelimesinde ( keywords ) bölümü

Mutlaka geçmeli .

Eğer metanın ne olduğunu ya da bunları nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız benimle iletişime geçin yardımcı olmaya çalışırım.

Seo uyumlu site yapmak için dördüncü adım

Başlığınızı ekleyip gerekenleri yaptıysanız içerik kısmına geçelim. Ve seo uyumlu içerik nasıl yazılır görelim.

  • İçeriğinizi yazarken mutlaka özgün olmasına dikkat edin.
  • İçeriğinizi mümkünse en az 350 kelimeden aşağı yazmamaya çalışın ve 350 kelimeden en az 5 kelimenin içerisinde anahtar kelime geçirin ve bu geçen anahtar kelimeleri çoğunlukla kalın şekilde örneğin seo uyumlu site yapmak gibi ekleyin.
  • İçeriğinizde mutlaka en az bir adet görsel kullanın. Sadece makale yazmak içeriğinizin kalitesini düşürür.
  • Türkçe bir site oluşturduysanız kelimeleri doğru yazdığınıza dikkat edin bozuk karakterde ya da yazım yanlışı yazmayın google botları bunları görmezden gelmez.

Seo uyumlu site yapmak için beşinci adım

Sitemizi yaptık içeriğimizi oluşturduk ve artık google arama motoru sıralamasında üst sıralara hızlıca kayıt ettirmeye geldik.

Webmastertools’a kayıt olun ve sitenizi doğrulayın. Sitenize bir site haritası oluşturun ve sitenize eklediğiniz makaleleri Google Search Console Gönderin.

Göndermeyi bilmiyorsanız benimle iletişime geçin kısa zaman içinde bunu nasıl yapacağınızı bir makalemde anlatacağım.

Özet

Alan adımızı, sunucumuzu ve sertifikamızı aldık sitemizi wordpress kurduk içeriğimizi meta etiketler ile beraber seo uyumlu şekilde ekleyip google arama motoruna kayıt ettik. Bu beş maddeyi de doğru şekilde yaptıysanız dışarıdan link satın almanıza ya da seo paketleri almanıza gerek yok içeriğin kalitesine göre sıralamanız yükselecek ve hedefinize ulaşacaksınız. Unutmayın sitenizin kalitesini arttırmak parmaklarınızın ucunda seo sadece hedefe ulaşmak değil aynı zamanda para kazanmaktır hem hobi yaparak meşhur olabilir ve para kazanabilirsiniz. Tanınan bir yazar olmak istiyorsanız önceliğiniz uzman olduğunuz konular dışına çıkmamak olsun.

Bunların dışında ek olarak

Sitenizi seo uyumlu hale getirecek olan eklentiler kurabilirsiniz.

Eğer takıldığınız yer olursa yardım istemekten çekinmeyin saygılar başarılar…

İlk yorum yapan olun

Bir yorumda bulunun